Wystrój sali weselnej w stylu boho

Organizacja wesela zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Przed parą młodą stoi wiele wyzwań m.in. wybór motywu i dekoracja sali weselnej. Niekonwencjonalne rozwiązania cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością, jednak jednym z królujących motywów na weselach jest styl Boho. Co to takiego? Jak urządzić wesele w stylu Boho? Skąd wziąć inspiracje na wystrój sali?

Styl Boho — lekko i ze smakiem

Jeśli na myśl o weselu przed oczyma pojawiają nam się królewskie sale, wymyślne dekoracje i przepych, motyw Boho nie przypadnie nam do gustu. Styl ten, nawiązujący nazwą i inspiracją do francuskiej bohemy, mimo że daleko mu do minimalizmu, charakteryzuje się raczej skromnymi, naturalnymi akcentami. Nie brak tu subtelnych ozdób czy koronek. Dekoracje i sukienki ślubne w tym stylu są definicją zwiewności i świeżości, stąd ta tytułowa lekkość. Motyw ten kojarzy się bardziej z imprezą na luzie, gdzie panuje swojski, przytulny klimat. Wiele par decyduje się na ten styl — i nic w tym dziwnego — jest on na tyle uniwersalny, że para młoda może swobodnie kształtować wszystko według swojego gustu. Jednocześnie zorganizowanie wesela w stylu Boho gwarantuje nam niezapomniane wspomnienia — zarówno gościom i nowożeńcom. Wesela z tym motywem często są łączone ze ślubem w plenerze, co idealnie wpasowuje się w tematykę Boho.

Dekoracja sali weselnej — Boho

Oczywiście, jeśli marzy nam się wesele w tym stylu, pierwsze czym się zajmiemy to wystrój sali weselnej. Boho kojarzy się z białymi oraz zielonymi barwami, z elementami drewna, czy innych naturalnych materiałów. Charakterystyczna jest tu również duża ilość światła — w tym naturalnego. Oprócz tradycyjnego oświetlenia w czasie dekorowania nie może zabraknąć lampek i świec. Dobrą opcją są również lampiony — czy to takie stojące, czy podwieszane. Ważny jest wybór samej sali weselnej, gdyż jej klimat, mimo że w dużej mierze będzie zależał od przygotowanych przez nas dekoracji, sam w sobie również powinien wpasowywać się w motyw Boho. Pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim rustykalne wnętrza, dominacja elementów drewnianych wyjdzie w tym wypadku zdecydowanie na plus. Jeśli zaś chodzi o same dekoracje nie powinno zabraknąć:

  • fantazyjnych winietek
  • kwiatowych dekoracji
  • ozdób — np. łapaczy snów
  • licznych naturalnych elementów

Jedyne co ogranicza nas przy wyborze dekoracji to własna wyobraźnia i kreatywność. W dużej mierze tego typu ozdoby możemy stworzyć sami, po zaopatrzeniu się w odpowiednie elementy jak piórka, patyczki, lniane sznurki, czy deseczki. Często wśród wystroju boho możemy spotkać naturalne elementy jak kawałki surowego drewna, fragmenty mchu, lub szyszki. W zestawieniu z białymi lub kremowymi tiulowymi materiałami dekoracje będą wyglądać jak wyjęte z baśni.

Sukienki, garnitury, fryzury bukiety... - co najbardziej pasuje do motywu Boho

Sukienki ślubne w stylu Boho są nam na pewno znane. Lekkie, zwiewne i dziewczęce, nawet jeśli nie są ostatecznym wyborem panny młodej, z pewnością choć raz pojawią się w jej przymierzalni. Koronki, tiule i kokardki, a wszystko to o mimo wszystko prostym kroju, pozwoli świeżo upieczonej mężatce poczuć się jak driada leśna. Zwłaszcza przy boho dekoracji sali weselnej. W przypadku garnituru wybór jest nieco bardziej ograniczony, lecz często, aby pan młody strojem pasował do wybranego motywu, wybierany jest garnitur w kratkę, czy w kolorach brązu. Natomiast jeśli sam kolor marynarki i spodni pozostaje klasyczny, decyzja pada na krawat lub muszkę w dopasowanym do stylu kolorem, lub wzorem. Fryzura panny młodej to najczęściej romantyczny koczek lub warkocz. Jeśli zaś chodzi o kwiaty, kluczem jest tu smak i subtelność, by nie przytłoczyły one reszty elementów.

Sala weselna "Finezja" - 2023